• #Uber

Co to jest ocena Ubera i jak działa?

Co to jest ocena Ubera i jak działa?

Jednym z najważniejszych zadań kierowcy Ubera jest utrzymywanie jak najwyższej oceny. Jeśli Twoja ocena spadła, będziesz musiał ciężko pracować, aby ją poprawić, ponieważ niska ocena przez długi czas jest dla Ubera powodem do usunięcia Cię ze swojej platformy.

Poniżej wyjaśnimy, jak działa system ocen Ubera i co możesz zrobić, aby poprawić swoją ocenę.

Jak działa ocena Ubera?

Po każdej podróży pasażer i kierowca mają możliwość wzajemnej oceny od jednej do pięciu gwiazdek na podstawie swoich wrażeń z podróży. Pasażerowie często zostawiają opinie o kierowcy zaraz po wyjściu z samochodu, dlatego ważne jest, aby podróż była przyjemna i wygodna, a także zachowywał się przyjaźnie podczas odbierania i wysadzania pasażera. Pasażerowie mogą także oceniać kierowców w trakcie przejazdu i wybierać wcześniej przygotowane komentarze lub komplementy.

Oceny są anonimowe, więc nie możesz zobaczyć indywidualnych recenzji podróżnych ani wycieczek, których dotyczą. Jednak Twoja ogólna ocena w postaci gwiazdek może być widoczna dla pasażerów przed podróżą i w jej trakcie. Twoja ogólna ocena Ubera jest obliczana jako średnia z Twoich ostatnich 500 przejazdów lub łączna liczba przejazdów, jeśli jest ich mniej niż 500.

W aplikacji można znaleźć średnie oceny, recenzje i komplementy. Po prostu kliknij ikonę menu w lewym górnym rogu, następnie kliknij swoje zdjęcie profilowe i wybierz średnią ocenę pod swoim imieniem i nazwiskiem, aby uzyskać więcej szczegółów. To właśnie na tym wskaźniku należy się skupić i starać się utrzymać go na jak najwyższym poziomie.

Jak utrzymać wysoką ocenę w Uberze

  • Bądź miły. Pasażerowie zawsze doceniają uprzejmych kierowców.
  • Jedź bezpiecznie. Niebezpieczna jazda i ignorowanie przepisów ruchu drogowego może skutkować nie tylko złą oceną, ale także szybką reakcją samej witryny Ubera.
  • Utrzymuj wnętrze w czystości. Pasażerowi zawsze przyjemniej jest jechać czystym samochodem, dlatego warto monitorować stan wnętrza swojego auta.
  • Nie nadużywaj komunikacji. Nie wszyscy pasażerowie lubią komunikować się w drodze. Szanuj ich przestrzeń osobistą.
  • Nie pal w samochodzie. Pasażerowie niepalący od razu zauważą nieprzyjemny zapach w kabinie, nawet jeśli palisz pomiędzy zamówieniami i nie wysiadasz z samochodu.

Co się stanie, jeśli otrzymasz złą ocenę od kierowcy Ubera?

Ogólnie rzecz biorąc, Uber nie przejmuje się złymi ocenami poszczególnych kierowców. Oczywiście są wyjątki, np. jeśli pasażer ma skargi dotyczące bezpieczeństwa lub zachowania kierowcy. Jeśli jednak pasażer po prostu ma złe doświadczenia podczas jednej podróży, zwykle nie stanowi to dużego problemu, chyba że stanie się to wzorcem.

Ponadto Uber zaprojektował swój system oceniania w taki sposób, aby kierowcy nie otrzymywali złych ocen za rzeczy, na które nie mają wpływu. Na przykład odwołana podróż nie będzie wliczana do Twojej średniej oceny. Ponadto, jeśli kierowca otrzyma złą ocenę z powodów takich jak ceny lub ruch na drogach, również nie będzie on wliczany do Twojej oceny.

  • Aby dostać się z jednego miejsca do drugiego, potrzebny jest transport. Oczywiście wszędzie można dojść na piechotę, ale jeśli chcesz gdzieś dotrzeć szybciej, to taksówka może być dla Ciebie świetną opcją. Taksówka jest idealnym środkiem ...
    Zalety korzystania z taksówki jako środka transportu

Nasze usługi

Inwestuj z nami

Dzięki nam uzyskasz stabilne źródło dochodu. Jako nasz partner będziesz otrzymywał stałe miesięczne zyski z wynajmu samochodu.

Pomoc prawna

Profesjonalne wsparcie z administracją urzędową. Nasi specjaliści wybawią Cię od wszelki problemów związanych z polską biurokracją.

Praca kierowcy

Zostań naszym kierowcą i zarabiaj pieniądze. Zapewniamy nowoczesne samochody hybrydowe. Pomożemy Ci również, z całą dokumentacją, potrzebną do pracy z nami.